اقدامات بانک مسکن در توسعه بخش مسکن ستودنی است

استاندار کردستان در دیدار با مدیران شبکه بانکی استان؛

اقدامات بانک مسکن در توسعه بخش مسکن ستودنی است

نخستین جلسه کمیسون هماهنگی بانکهای استان در سال جدید با حضور استاندار کردستان در سالن شهداری گمنام استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان : در این نشست بهمن مرادنیا  استاندار کردستان ضمن تبریک سال جدید  و تسلیت به مناسبت درگذشتگان حادثه سیل در استانهای مختلف کشورگفت: کردستان نیازمند توسعه پایدار است و در این راستا بانک های عامل می توانند نقش مهم و کلیدی را در تحقق این امر ایفا کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی و اقتصادی برای توسعه روند تولید و فعالیت خود به سرمایه در گردش نیاز دارد لذا بانک ها می بایست نسبت به حمایت مالی و پرداخت تسهیلات به این واحدها تلاش بیشتری را به عمل آورند.

استاندار کردستان در ادامه از مدیران بانک های استان خواست تا پیگیریهای لازم را برای جذب اعتبارات بیشتر از مرکز برای رونق بخشی به مسیر توسعه استان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: سرانه اشتغال دراستان باید به میانگین کشور نزدیک شود و در این مسیر حمایت بانک ها از واحدهای دارای مشکلات مالی زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در کردستان خواهد شد.

مرادنیا در پاسخ به ارایه گزارش عملکرد مدیر شعب استان کردستان، ضمن قدر دانی از اقدامات بانک مسکن در بازسازی مناطق زلزله زده وحضور مستمر در مناطق سیل زده ، به رضایت دستگاههای اجرایی همچون راه و شهرسازی و بنیاد مسکن از عملکرد بانک مسکن خصوصا در بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و  اظهار داشت: اقدامات بانک مسکن در توسعه بخش مسکن ستودنی است

در ادامه این دیدار علی اشرف یوسفی قیاسی مدیر شعب بانک ملی و رییس کمیسون هماهنگی بانکهای استان به گزارش مبسوطی از عملکرد بانکهای استان در سال 97 پرداخت و گفت: بانکهای استان در سال 97 توانسته اند با تلاش و همت مجموعه تحت مدیریت خود  صد درصد  اعتبارات تخصیص داده شده به استان را در تمامی بخش ها خصوصا تسهیلات خوداشتغالی جذب نمایند و امید است در سال جدید نیز با رهنمودهای حضرتعالی و همگام با دستگاههای اجرایی ، بانکها نیز با پرداخت تسهیلات در توسعه اقتصادی استان نقش خود را ایفای نمایند.

وی مطالبات استان را 5400 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نسبت NPLیا مطالبات بانکهای استان به تسهیلات پرداخت شده رقمی معاول 4 درصد است که نسبت به میانگین کشوری که 12 درصد است ، کاهش بسیار چشمگیری داشته است که این نشان از تعهد مردم استان به پرداخت دیوان بانکی خود دارد.

در ادامه این نشست نیز جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان ضمن تبریک ایام شعبانه و نام گذاری سال 98 به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری ، حادثه سیل اخیر کشور و درگذشت تعدادی از هم وطنان را تسلیت گفت و افزود: بانک مسکن همواره در کنار ملت ایران و تامین نیازهای آنان خصوصا تامین مسکن بوده است بطوریکه این بانک افتخار بازسازی مناطق زلزله زده غرب کشور بعنوان اصلی ترین بانک عامل را داشته و در حادثه سیل اخیر نیز در همان روزهای اول با حضور مدیر عامل محترم بانک مسکن جناب آقای رحیمی انارکی در مناطق سیل زده، آمادگی خود را برای حمایت از سیل زدگان و بازسازی این مناطق اعلام نموده است.

وی همچنین گزارش کاملی از عملکرد بانک مسکن در سال 97 را ارایه نمود و گفت: در بخش توسعه و بهسازی مسکن روستایی بیشترین سهم را در بین بانکهای استان داشته است بطوریکه یازده هزار مسکن روستایی بر اثر پرداخت تسهیلات بانک مسکن در استان ایجاد شده است.

سلیمی بیشترین حجم مطالبات بانک را در بخش مسکن روستایی عنوان کرد و افزود : بیش از 70 درصد مطالبات بانک مسکن در بخش مسکن روستایی است که امیدواریم با دستور و پی گیریهای حضرتعالی ، دستگاههای اجرایی استان بانک را در وصول این مطالبات کمک کنند چرا که با وصول این مطالبات توانایی بانک در پرداخت تسهیلات و توسعه بخش مسکن در استان چندین برابر می شود. 

گفتنی است دراین جلسه سایر مدیران شبکه بانکی به ارایه گزارش عملکرد خود در سال 97 پرداختند.

آخرین بروزرسانی 1398/2/2