جلسه کمیته بازاریابی مدیریت استان کردستان

جلسه کمیته بازاریابی مدیریت استان کردستان

جلسه کمیته بازاریابی مدیریت شعب استان کردستان به منظور ارایه راهکارهای اجرای و بهینه به مشتریان با حضور مدیر و معاون و روسای دوایر در سالن کنفرانس مدیریت استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان در ابتدای این نشست سیداصغر حسینی مدیر شعب استان با بیان این مطلب که بازاریابی وسیله ای برای کسب هدف بوده و در بانک هدف جذب مشتریان و حفظ مشتری قدیمی و تحصیل منابع ارزان قیمت است گفت : بازاریابی را با فرهنگ سازی از طریق برگزاری دوره هایی به همین منظور در بین تک تک همکاران می توان نهادینه کرد تا تمامی کارکنان بتوانند با اصول و اهمیت بازاریابی آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی همچنین اذعان داشت : کارکنان صف و ستاد می بایست با مطالعه نقاط ضعف و قوت بانک در هر منطقه و استان و ارایه راهکارهای اجرایی در این خصوص و تبدیل تهدیدها به فرصت بتوانند با تلاش و همت و کوشش جایگاه بانک را در استان ارتقای نمایند.

حسینی در ادامه اضافه کرد : باید تشویق و تنبیه به صورت هدفمند بوده و به کسانی که در بحث بازاریابی و مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع عملکرد خوب و مطلوبی در شعبه داشته باشند پاداشی در جهت ایجاد انگیزه داده شود.

گفتنی است در ادامه جلسه رسول مالمیر معاون شعب استان کردستان با اشاره به برنامه ریزی های لازم توسط روسای شعب جهت ارایه خدمات بهتر و سریع تر به مشتریان گفت : روسای شعب باید عدالت کاری را در نظر گرفته و از همکاران توانمند و مشتری مدار برای انتقال موارد بازاریابی و تکریم ارباب رجوع به سایر کارکنان استفاده نمایند.

لازم به ذکر است در ادامه جلسه روسای دوایر به مشکلات اجرایی بازاریابی در استان پرداخته و در جهت کاربردی شدن آن پیشنهاداتی مطرح نمودند و مقرر گردید تشکیل جلسات به صورت هر 15 روز یکبار با حضور کلیه اعضا و روسای شعب برگزار شود./.

آخرین بروزرسانی 1394/4/30