تازه های اخبار تازه های اخبار

سلیمی در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز کردستان:

رسالت بانک مسکن خانه دار ساختن آحاد ایرانیان است

مدیر شعب بانک مسکن کردستان به منظور اطلاع رسانی افزایش سقف تسهیلات جوانان و گزارش فعالیتهای طرح اقدام ملی طی مصاحبه ای با صداو سیمای مرکز کردستان، رسالت بانک مسکن را خانه دار ساختن آحاد ایرانیان عنوان کرد .

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، گفت: جلال الدین سلیمی با بیان این مطلب گفت: طرح اقدام ملی محور فعالیتهای بانک مسکن در سال جاری است که در استان  ۲۷ هزار متقاضی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از بین آنان ۲۲ هزار نفری که واجد شرایط هستند پالایش شده اند.

وی بر آمادگی بانک مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی تاکید کرد و اضافه نمود: تا کنون حساب بانکی برای ۲ هزار و ۹۳۰ نفر افتتاح شده که این افراد برای ادامه روند عملیات احداث طرح اقدام ملی سر جمع ۴۷۰ میلیارد ریال به حساب‌های مذکور واریز کرده‌اند و بانک مسکن آماده همکاری با دستگاههای اجرایی مرتبط جهت اجرای طرح در استان است.

سلیمی با بیان اینکه دهگلان پیشرو این طرح بوده به زودی عملیات احداث واحدهای این شهرستان آغاز می‌شود گفت: کمبود اراضی ساخت مسکن از عمده چالش‌های پیش روی اجرای طرح اقدام ملی است.

مدیر شعب کردستان همچنین از افزایش سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان خبر داد و افزود: حساب پس انداز مسکن جوانان یکی از حسابهای تعهدی بانک مسکن است که مشتریان با واریزیهای برنامه ای خود می توانند پس از سال پنجم از تسهیلات متعلقه جهت خرید، ساخت و تعمیر واحد مسکونی استفاده نمایند.

وی درخصوص افزایش 35 درصدی سقف تسهیلات این حساب ابراز داشت: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب پس‌انداز مسکن جوانان جهت افتتاح‌کنندگان سال 1399 در مناطق مختلف جغرافیایی، در پایان سال پنجم در شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب 2100، 1500 و 1000 میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم به ترتیب 4000، 3300 و 2900 میلیون ریال خواهد بود. و حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب مذکور در تمام مناطق جغرافیایی 000ر650 ریال و افزایش ده‌درصدی برای سال‌های بعد برای مبالغ واریزی ماهانه تعیین گردیده است.

سلیمی در ادامه با بیان اینکه این استان از طرح مسکن مهر حدود ۴۸ هزار واحد شامل ۱۲ هزار واحد روستایی و ۳۶ هزار واحد شهری سهم داشت افزود: تا کنون ۴۵ هزار و ۲۶۱ واحد قسط بندی شده و ۲ هزا و ۷۳۹ واحد نیز باقی مانده است که امسال یک هزار و ۵۰۰ مورد از واحدهای باقی مانده قسط بندی می‌شود و مشکلات یک هزار و ۲۳۹  نیزدر صورت همکاری متقاضیان و شرکت های تعاونی و نیز همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط مرتفع و قسط بندی خواهد شد

وی همچنین درخصوص پروژه های بدون متقاضی مسکن مهر اظهار داشت: در استان کردستان ۲ پروژه یک هزار و ۴۴۶ واحدی در سنندج و ۲۴۰ واحدی بانه به دلیل نداشتن متقاضی در طرح اقدام ملی ادغام می‌شود.

آخرین بروزرسانی 1399/12/18

مطالب مرتبط مطالب مرتبط