تازه های اخبار تازه های اخبار

رحیمی در مراسم معارفه حراست کردستان:

اولویت اصلی مدیریت امور حراست، صیانت از نیروی انسانی بعنوان سرمایه های اصلی بانک است

آیین معارفه مسئول دفتر حراست مدیریت شعب استان کردستان با حضور مهرداد رحیمی رییس اداره کل حفاظت و امور ایمنی بانک مسکن، مدیرکل حراستادارات استان ، مدیر شعب استان ، معاونین و روسای دوایر مدیریت شعب استان کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان: در این جلسه مهرداد رحیمی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و آرزوی توفیق روزافزون و صحت و سلامتی برای همکاران، به توانمندی ، تعهد و اخلاق مداری کارکنان استان کردستان اشاره کرد و ابراز داشت: کسب رتبه پنجم کشوری در ارزیابی عملکرد بانک مسکن، نشان از وجود نیروهای توانمند و متعهد در کردستان است.

وی رسالت و وظیفه حراست را ،پاسداری از نظام ، بانک و کارکنان عنوان کرد وافزود: بالندگی، شکوفایی و پیشرفت سازمان، مستلزم وجود محیطی امن، سالم، منظم و پویا است و حراست با توجه به وظایف و کارکردهای ذاتی خود، نقشی مهم در این زمینه میتواند ایفا نماید و می تواند تضمین کننده سلامت همه جانبه بانک باشد.وی همچنینهمراهی و همدلی را از مشخصات بارز همکاران حراست با مجموعه بانک برشمرد.

وی به نیروی انسانی  بسیار متعهد وسالم در زمینه سلامت اداری در کردستان اشاره کرد و تصریح نمود : اولویت اصلی مدیریت امور حراست، صیانت از نیروی انسانی بعنوان سرمایه های اصلی بانک می باشد و کارکنان استان کردستان ، کارکنانی مومن، متعهد ، سالم و وظیفه شناسی هستند بطوریکه کمترین میزان آسیب نیروی انسانی بانک  در استان کردستان احصاء شده است.

وی به توانمندیهای احسان بردبار رییس جدید دفتر حراست کردستان اشاره کرد و گفت: ایشان فردی با ادب، مومن و دلسوز هستند و با توجه به سابقه طولانی ایشان در دفتر حراست کردستان، می تواند با ارتباط گیری خود با کارکنان استان ، زمینه تحقق اهداف نظام و بانک را فراهم نماید.

رحیمی بر عملکرد بسیار عالی استان در زمینه پدافند غیر عامل و افزایش ضریب امنیتی شعب تاکید کرد و افزود: استان کردستان یکی از استانهایی است که  در حوزه پدافند غیرعامل بسیار خوب عمل نموده و اقدامات استان در زمینه ارتقای ضریب امنیتی شعب و دستورالعملهای پدافند غیرعامل را قابل تحسین دانست.

در ادامه جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان از همراهی و همکاری مدیران حراست بانک بویژه اداره کل حفاظت و امورایمنی در زمینه ارتقای ضریب ایمنی شعب تقدیر کرد و گفت: پس از اغتشاشات آبان 98 ، اقدامات بسیار خوبی در استان در راستای افزایش ضریب امنیتی شعب و ایجاد سیتمهای حفاظتی و کنترلی شده است که تحقق این امر مهم را مرهون همراهی های مدیران ارشد حراست بانک بویژه اداره کل حفاظت و امورایمنی می دانیم.

سلیمی همراه و هم دل بودن احسان بردبار رییس جدید دفتر حراست با کارکنان استان را یکی از خصوصیات بارز اخلاقی ایشان معرفی کرد و ابراز داشت: مقبولیت ایشان در نزد همکاران استان بسیار زیاد است که این می تواند در تحرک نیروی انسانی و تحقق اهداف نظام و بانک موثر باشد و از طرفی دیگر وظیفه حراست را در ایجاد کنترل و نظارت بیشتر در سازمان در جهت کاهش آسیبهای احتمالی بیشتر می کند.

وی به دیدگاه مدیران ارشد بانک در استقرار نظام شایسته سالاری به عنوان یکی از اهداف اصلی بانک اشاره کرد و تصریح نمود: بکارگیری نیروهای شایسته و توانمند همواره مورد تاکید مدیران ارشد بانک بوده است که در این زمینه حراست می تواند با شناسایی کارکنان توانمند، متخصص و متعهد، مشاوری امین برای بدنه مدیریتی سازمان باشد.

محمودی مدیرحراست کل ادارت استان کردستان نیز  در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارکنان بانک مسکن گفت: بدلیل نگرش غیر اصولی مردم، بانکها یکی از مهمترین نقاط آسیب زا در جریانات و اغتشاشات می باشند لذا می توان با انجام فعالیتهای تاثیر گذار بانکها در معیشت مردم از این بار روانی و دیدگاه اشتباه جلوگیری کرد.

وی  به اهمیت کار حراست در سازمانها پرداخت و افزود : حراست باید اعتماد بین کارکنان و مدیریت را با مجموعه حراست ارتقا ببخشد، چرا که باعث میشود مدیران، حراست را به عنوان چشم بینای سازمان دیده و همکاران نیز حراست را به عنوان یک محرم و همراه ببینند. حراست باید بتواند آسیب شناسی کرده و در اصلاح فرآیندها نیز پیشنهاد عملیاتی ارائه دهد و این به معنی پیشگیری از جرایم است.
محمودی حراست مدیریت بانک مسکن کردستان را حراستی پویا، خوش فکر و خلاق خطاب کرد و ادامه داد: حراست بانک مسکن همواره مشاور و همراه بسیار خوبی برای اداره کل حراست استان بوده بطوریکه ایشان عضو کمیته حفاظتی در بازدید  و  نظارت بر امنیت دستگاههای اجرایی استان می باشند و امیدواریم بتواند با برنامه ریزی و تفکر اصلاحی ضمن صیانت از آرمانهای نظام و بانک در اصلاح و جلوگیری از آسیبهای احتمالی موفق باشد.

در ادامه این جلسه یونس احمدی معاون مدیریت کردستان نیز به بیان وظایف یک حراست موفق پرداخت و گفت: بانک مسکن یک بانک دولتی و تخصصی ، توسعه ای، پویا، هدفمند، مشتری مدار ، پاسخگو و اثرگذار اثرپذیربر جامعه خصوصا در تامین سرپناه اقشار آسیب پذیر است لذا حراست می بایستدبرای صیانت از این اهداف و ارزشهای بانک با چشمی بینا و کاملا وابسته به نظام اسلامی و ولایت فقیه باشد.

وی وظیفه شناسی، خودشناسی .خداشناسی، دشمن شناسی و عدالت را خصوصیات بارز یک فردحراستی عنوان کرد و ابراز داشت: با این شاخصه های بارز شخصیتی حراست مدیریت می توان به آینده استان به عنوان یکی از استانهای پیشرو و خدمتگذار با نیروی انسانی شایسته و متعهد امیدوار بود.

همچنین تک تک کارکنان یک فرد حراستی هستندخطررا بموقع احساس و نسبت به آن عکس العمل نشان  دهندو پیوسته حراست را ازخود و خودرا از حراست میدانند لازمه یک محیط سالم اطلاع رسانی دقیق وبموقع بودن آن است

امید راستبین معاون مدیریت نیز با تبریک انتصاب احسان بردبار به حراست مدیریت کردستان گفت: معتقدم که حراست باید به سالم سازی مجموعه کمک کند و زمینه آرامش روحی و روانی کارکنان را فراهم و تلاش و نشاط بیشتری را در سازمان ایجاد کند که این توانمندیها در رییس جدید حراست مدیریت وجود دارد.
در این جلسه همچنین احسان بردبار مسئول جدید دفتر حراست مدیریت کردستان ضمن تشکر از اعتماد مدیران ارشد حراست گفت: ما در حراست با اشرافیت اطلاعاتی و افزایش توان علمی و تخصصی خود می توانیم مشاوری امین برای مدیر استان و همکاران باشیم و در تصمیم گیری های مدیریت نقش سازنده و بسزایی داشته باشیم.

بردبار موفقیت خود را در گرو همراهی مدیر و کارکنان استان عنوان کرد و افزود: همکاران من در مدیریت و شعب باید جهت دستیابی به اهداف سازمانی تلاش کنند و ما هم در حراست در کنار و همران آنان خواهیم بود ولی دستیابی به اهداف زمانی معنا پیدا می کند که ما ارزشهای سازمانی را نیز حفظ کنیم و حفظ این ارزشها نیازمند سلامت درون سازمانی  می باشد و ما در حراست در تلاش هستیم تا آفت ها و آسیب های احتمالی که موجب تضعیف سلامت سازمانی می گردد را شناسایی و از بین  ببریم تا همکاران در محیطی امن و به دور از هرگونه استرس و دغدغه در خدمت رسانی به جامعه و رسیدن به اهداف سازمانی موفق گردند.
در ادامه رییس شعبه مرکزی سنندج و روسای دوایر به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند و با اعطای حکم انتصاب احسان بردبار توسط مدیرکل حراست ادارات استان، ایشان به  مدت دوسال رییس دفتر حراست مدیریت شعب استان کردستان شد.

همچنین با اهدای لوح تقدیر از سوی دفتر مرکزی حراست  از زحمات چندین ساله علی اصغر زارعی مسئول پیشین حراست نیز تشکر و قدردانی به عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1399/12/16

مطالب مرتبط مطالب مرتبط