تازه های اخبار تازه های اخبار

سلیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه:

پویش چگونه خانه دار شویم؟ در کردستان اجرا می شود

مدیر شعب بانک مسکن کردستان از اجرای پویش «چگونه خانه دار شویم؟» در استان کردستان همزمان با استان خراسان رضوی خبر داد .

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، گفت: جلال الدین سلیمی با بیان این خبر گفت: رسالت اصلی بانک مسکن خانه دار ساختن آحاد ایرانیان است که به همین منظور و نیز در جهت اطلاع رسانی تسهیلات و خدمات ،خصوصا گسترش سطح نفوذ تسهیلات بانک در شهریهای جدید التاسیس، پویش «چگونه خانه‌دار شویم؟» بصورت مشترک با استان خراسان رضوی در سطح استان کردستان اجرا می شود..

سلیمی به جزئیات اجرای این طرح پرداخت و اظهار داشت: این طرح از ابتدای مهرماه تا پایان سال 99 با اهدافی همچون معرفي انواع خدمات و تسهيلات بانك مسكن به گروه هاي مختلف جامعه هدف و کمک به خانه دار ساختن شهروندان کردستانی خصوصا اقشار کم درآمد اجرا می شود.

مدیر شعب کردستان درخصوص چگونگی اجرای پویش در شهرهای استان گفت: پویش چگونه خانه دار شویم؟ با اطلاع رسانی راههای خانه دار شدن از طریق تبلیغات محیطی و فضای مجازی اجرا می شود که شهروندان کردستانی اطلاعات بیشتر درخصوص تسهیلات بانک مسکن موضوع این پویش را از سامانه طراحی شده به تارنمای اینترنتی https://www.bank-maskan.ir/khaneh و مراجعه حضوری به شعب بانک مسکن کسب نمایند.

وی درخصوص اجرای پویش در شهرهای جدید التاسیس و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ابراز داشت: در شهرهای جدیدالتاسیس که به تازگی شهر شده و سیمای شهری آن از بافت روستایی خارج نشده است، نبود اسناد مالکیت و به تبع آن عدم اخذ مجوز و پروانه ساخت باعث می‌شود بانک مسکن نتواند به رسالت اصلی خود مبنی بر صاحبخانه کردن افراد ساکن در این شهرها عمل کند.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان یادآور شد: با اجرای پویش استانی چگونه خانه دار شویم هر کدام از ساکنین این شهرها می‌توانند پس از اخذ سند مالکیت از تمام تسهیلات بانک مسکن برای ساخت و ساز و خرید واحد مسکونی بهره‌مند شوند.

سلیمی در ادامه حضور کارشناسان بانک مسکن در میز خدمت ادارات کل و شهرداریهای استان در جهت معرفی پویش و مشاوره تسهیلات بانک مسکن به کارکنان و مراجعین را بعنوان مهمترین محور برنامه های پویش «چگونه خانه دار شویم» عنوان کرد.

مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان در ادامه اجرای طرح اقدام‌ ملی را یکی از مهمترین‌ رسالت‌های این بانک در راستای سیاست‌های دولت اعلام کرد و گفت: طرح اقدام ملی محور فعالیتهای بانک مسکن در سال جاری است که در استان  ۲۷ هزار متقاضی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از بین آنان ۲۲ هزار نفری که واجد شرایط هستند پالایش شده اند.

وی بر آمادگی بانک مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی تاکید کرد و اضافه نمود: تا کنون حساب بانکی برای ۲ هزار و ۹۳۰ نفر افتتاح شده که این افراد برای ادامه روند عملیات احداث طرح اقدام ملی سر جمع ۴۷۰ میلیارد ریال به حساب‌های مذکور واریز کرده‌اند و بانک مسکن آماده همکاری با دستگاههای اجرایی مرتبط جهت اجرای طرح در استان است.

سلیمی با بیان اینکه دهگلان پیشرو این طرح بوده به زودی عملیات احداث واحدهای این شهرستان آغاز می‌شود گفت: کمبود اراضی ساخت مسکن از عمده چالش‌های پیش روی اجرای طرح اقدام ملی است.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان با بیان اینکه این استان از طرح مسکن حدود ۴۸ هزار واحد شامل ۱۲ هزار واحد روستایی و ۳۶ هزار واحد شهری سهم داشت افزود: تا کنون ۴۵ هزار و ۲۶۱ واحد قسط بندی شده و ۲ هزا و ۷۳۹ واحد نیز باقی مانده است که امسال یک هزار و ۵۰۰ مورد از واحدهای باقی مانده قسط بندی می‌شود و مشکلات یک هزار و ۲۳۹  نیزدر صورت همکاری متقاضیان و شرکت های تعاونی و نیز همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط مرتفع و قسط بندی خواهد شد

وی همچنین درخصوص پروژه های بدون متقاضی مسکن مهر اظهار داشت: در استان کردستان ۲ پروژه یک هزار و ۴۴۶ واحدی در سنندج و ۲۴۰ واحدی بانه به دلیل نداشتن متقاضی در طرح اقدام ملی ادغام می‌شود.

آخرین بروزرسانی 1399/12/18

مطالب مرتبط مطالب مرتبط