تازه های اخبار تازه های اخبار

در مراسم وز کتاب و کتابخوانی:

تقدیر اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان از عملکرد بانک مسکن در حوزه کتاب

طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه ، معاون سایسی امنیتی استانداری کردستان، مدیران دستگاههای اجرایی و نویسندگان استان کردستان، اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اهدای لوحی از عملکرد بانک مسکن در ترویج فرهنگ مطالعه تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیر شعب استان کردستان ، در این مراسم که در بستر اینترنتی «skyroom»برگزار شدمحمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این مراسم با اشاره به فعالیت های کتابخانه های عمومی، گفت: در حال حاضر استان کردستان دارای 81 باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد 51 باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند.
وی با اشاره به عضویت 42 هزار در کتابخانه های عمومی استان کردستان، اظهار داشت: همچنین بالغ بر 802 هزار نسخه کتاب با موضوعات متنوع و گوناگون در کتابخانه های عمومی شهری و روستایی استان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

مخدومی با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا بخش قابل توجهی از فعالیت های کتابخانه های عمومی در فضای مجازی انجام می شود، عنوان کرد: در این مدت برنامه های بسیاری به صورت مجازی و با مشارکت مطلوب علاقمندان برگزار شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با تقدیر از حامیان حوزه کتاب خصوصا بانک مسکن، بیان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی وظیفه ای همگانی است و همه در هر جایگاهی باید در راستای نهادینه سازی این فرهنگ که زیربنای توسعه است تلاش کنند که در اینجا لازم است از فعالیتهای مدیریت شعب بانک مسکن استان کردستان در ترویج فرهنگ کتاب با برگزاری جلسات
کتابخوانی خصوصا اجرای پویش «باهم بخوانیم» تقدیر و تشکر کنم.

گفتنی است در پایان این مراسم از نویسندگان کردستانی بهروز خیریه، یوسف خانی، ابراهیم زارعی، رضا رستمی و ماموستا عمر صالحی صاحب و دستگاههای اجرایی همچون صدا و سیما و مدیریت شعب بانک مسکن استان کردستان تجلیل به عمل آمد.  

آخرین بروزرسانی 1399/12/18

مطالب مرتبط مطالب مرتبط